۰۱ دی ۱۳۹۸
دی ۱, ۱۳۹۸

میوه برای سرماخوردگی

دی ۱, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

میوه برای سرماخوردگی

۱۰ میوه که برای درمان سرماخوردگی معجزه می‌کند
اگر برای درمان سرماخوردگی، گلودرد، سرفه کردن یا آنفلوآنزا به دنبال راه‌های درمانی طبیعی هستید این مقاله منبع خوبی است تا چند بهترین میوه برای سرماخوردگی را بشناسید. پس در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۱۰ میوه که برای درمان سرماخوردگی معجزه می‌کند را بشناسید.

۱. پرتقال
ویتامین C موجود در پرتقال در جلوگیری از سرماخوردگی مفید است و برای عملکرد درست سیستم ایمنی سالم حیاتی است. پرتقال دارای خواص ضدمیکروبی است که از عفونی‌شدن زخم‌ها و عفونت‌های ویروسی، قارچی و باکتریایی جلوگیری‌می‌کند. پرتقال از انقباض سیستم گوارشی و عصبی و در نتیجه از گرفتگی‌ها و استفراغ جلوگیری‌می‌کند. این پرتقال، یک تصفیه‌کننده طبیعی خون است که به دفع سموم و مواد ناخواسته از بدن کمک‌‌می‌کند.
میوه برای سرماخوردگی ۲. توت

توت، ویتامین C و فلاونوئید بالایی دارد که یک تقویت‌کننده طبیعی سیستم ایمنی است و از آنفولانزا، سرفه، سرماخوردگی و دیگر دردها جلوگیری‌می‌کند. توت به مشکل گاستریت و هپاتیت مزمن نیز کمک‌می‌کند.
برای درمان مشکلاتی مانند سرماخوردگی، گلودرد، تب و غیره، می‌توان برگ‌های درخت توت را ۳۰ دقیقه یا بیشتر در آب داغ گذاشت.
۳. شاتوت

توت سفید هم‌چنین غنی از ویتامین C، آنتی‌اکسیدانی قدرتمند، است که به تقویت دستگاه ایمنی بدن کمک می‌کند، و از این طریق، از بدن در برابر امراض شایع نظیر سرماخوردگی، آنفولانزا، یا عفونت‌ها محافظت می‌کند.
میوه برای سرماخوردگی ۴. آناناس
هیچ کس دوست ندارد تمام طول روز را مدام عطسه و فین‌فین کند. این میوه‌ی فوق‌العاده به میزان فراوانی ویتامین C و بروملائین دارد که با عفونت‌های میکروبی مبارزه می‌کنند. خوردن آناناس همراه با داروهای تجویزی می‌تواند به درمان سرماخوردگی و سرفه کمک کند. آیا این گزینه، ‌خوشایندتر از بلعیدن آن همه داروی تلخ نیست؟
۵. گریپ فروت

طول عمر سرفه و سرماخوردگی‌ها را می‌توان با ویتامین C سرشار گریپ فروت کوتاه کرد. به همین ترتیب، همین ماده‌ی مغذی به کاهش علائم ناخوشایند مشکلات تنفسی مذکور کمک می‌کند.
۶. لیمو سنگی
اگر به سرماخوردگی مزمن دچارید، دو بار در روز، آب گرم و لیمو و عسل بخورید. این کار گلو را آرام کرده، سرفه را مهار می‌کند و درد شما فورا تسکین می‌یابد. لیمو سنگی سرشار از ویتامین C است که این خاصیت، لیمو را به میوه‌ای مفید برای درمان سرماخوردگی معمولی تبدیل می‌کند. برای درمان آبریزش و خارش بینی می‌توانید یک فنجان آب و لیمو – ترجیحا آب گرم – بخورید.
میوه برای سرماخوردگی ۷. لیمو شیرین

ویتامین C، شدت سرماخوردگی و تب را کاهش می‌دهد. یک قاشق عسل ترکیب شده با آب لیمو شیرین و آب گرم، باعث رهایی از خشکی و خارش گلو شده و تاثیر تسکین دهنده‌ای بر لوزه‌های متورم دارد.
۸. نارنج
نارنج که یکی از اعضای اصلی خانواده مرکبات است مانند پرتقال و نارنگی سرشار از ویتامین C است و برای درمان سرماخوردگی، احتقان بینی و درمان سینوزیت بسیار مفید است. همچنین مصرف مداوم نارنج در زمستان باعث پیشگیری از سرماخوردگی می‌شود.
۹. سیب زرد
مصرف آب و روغن معطر سیب زرد برای درمان اختلالات تنفسی مانند گرفتگی قفسه سینه، گلودرد، آسم، آنفولانزا، سرماخوردگی، تنگی نفس و برونشیت مفید است.
۱۰. میوه کرنبری یا قره قاط

آب کرنبری در درمان عفونت‌هایی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و گلودرد نیز موثر است. آب کرنبری، مجرای تنفسی را آرام کرده و از رشد هموفیلوس آنفلوآنزا که دلیل اصلی عفونت گوش و دستگاه تنفسی در کودکان است نیز جلوگیری می‌کند. تحقیقات متعدد نشان می‌دهند که آب کرنبری در برابر آسیب عصبی و دیگر بیماری‌های مربوط به مغز از مغز محافظت می‌کند.