۳۰ مهر ۱۳۹۷
مهر ۳۰, ۱۳۹۷

خواص خیار

مهر ۳۰, ۱۳۹۷ ۰ دیدگاه

خواص خیار

خیار میوه ای چهار فصل از تیره ی کدوییان است که به انواع خیار سبز ( خیار گلخانه ای، خیار درختی و خیار خاردار )، خیار چنبر یا خیار شنگ و خیار سفید تقسیم می شود.

خیار فواید زیادی برای بدن دارد که ما در این مقاله از سایت کوکا به طور کامل خواص میوه خیار، آب و پوست خیار را برای سلامتی، لاغری، دوران بارداری و کودکان، سرماخوردگی، معده شرح داده ایم.

همچنین به معرفی بهترین ماسک های خیار برای پوست صورت و تقویت موهای سر پرداخته ایم که پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید

خواص خیار برای پوست صورت و مو

  1. احیا و جوان سازی پوست صورت

خیار حاوی مقادیر بالای ویتامین C و آب می باشد که باعث پاکسازی پوست صورت شده و به این ترتیب با آبرسانی پوست باعث احیا و جوان سازی پوست صورت می شود.

ماسک خیار و ماست و آلوئه ورا و عسل و لیمو ترش

۲ قاشق غذا خوری پوره خیار را با ۱ قاشق غذاخوری ماست، ۱ قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا، ۱ قاشق چای خوری عسل و آب نصف لیمو ترش تازه ترکیب کنید و به مدت ۵ دقیقه بر روی پوست صورت ماساژ دهید. بگذارید این ماسک ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی صورت بماند و سپس با آب سرد خوب بشویید.

 

خواص خیار

 

ماسک خیار و شیر

۲ قاشق غذاخوری آب خیار را با یک قاشق غذاخوری شیر ترکیب کنید و بر روی پوست صورت و گردن بمالید، بگذارید ۲۰ دقیقه بماند و سپس با آب ولرم بشویید.

  1. خواص خیار برای چاقی صورت

 

آب خیار باعث آب رسانی پوست صورت شده و می تواند باعث چاقی صورت شود، آب یک خیار را بگیرید و صبح و عصر بر روی صورت بمالید، بگذارید ۲۰ دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

  1. درمان آکنه و جوش صورت

 

خیار دارای خواص ضد التهابی بوده و به دلیل مقادیر بالای ویتامین ها و مواد مغذب به درمان آکنه و جوش صورت کمک می کند.

 

ماسک خیار و جوش شیرین

 

۲ قاشق غذاخوری آب خیار را با ۱ قاشق چای خوری جوش شیرین ترکیب کنید، خمیر به دست آمده را بر روی پوست صورت بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند، سپس با آب سرد بشویید.

  1. روشن کننده و درخشان کننده پوست

 

اگر خیار یا آب خیار را بر روی پوست صورت بمالید می تواند باعث روشن تر شدن و درخشان تر شدن پوست صورت شود.

 

ماسک خیار و گوجه فرنگی

 

نصف یک خیار رنده و نصف یک گوجه فرنگی رنده شده را با هم ترکیب کنید و بر روی پوست صورت و گردن بمالید و در حرکات دایره ای ماساژ دهید، بگذارید ۱۵ دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

  1. درمان آفتاب سوختگی

 

خیار یک روش طبیعی برای درمان آفتاب سوختگی و کاهش سوزش پوست می باشد. همچنین پوست دودکش را بهبود می بخشد و فوری را از بین می برد.

 

ماسک خیار برای پوست

 

مقداری خیار خرد شده یا رنده شده را بر روی مناطقی از پوست که دچار آفتاب سوختگی شده اند بمالید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند، سپس با آب سرد به آرامی بشویید.