۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸

ارائه روش هایی برای بهترین همسر دنیا شدن

اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

ارائه روش هایی برای بهترین همسر دنیا شدن

اگر می خواهید برترین همسر جهان در روی زمین شوید، ما برای شما پیشنهاد هایی داریم تا بتوانید زندگی عاشقانه معرکه ای را داشته باشید. اگر بی‌طرف باشید و عادلانه قضاوت کنید به جواب درستی خواهید رسید. امروز یک کلید طلایی رفتاری را به شما معرفی می‌کنیم که در صورت بهره گیری از آن در روابط‌تان بهبود چشمگیری احساس خواهید کرد و گرچه مهم ترین ارتباط زندگی‌تان که همان ارتباط با همسرتان هست هم متحول می شود.

اگر زن هستید و دوست دارید معشوق همسرتان باشید یا اگر مرد هستید و تمایل دارید تکیه‌گاه دوست‌داشتنی او باشید، از اصرار و پافشاری بر عقیده‌تان جدا خود‌داری کنید. برای داشتن روابطی عاشقانه باید از بعضی چیزها صرف‌نظر کرد، گرچه منظور من این نیست که از خواسته خود صرف‌نظر کنید،

بلکه فقط یاد بگیرید تا در پی به‌ کرسی نشاندن حرفتان نباشید و بدون موضعگیری با کلامی صادقانه فقط نظر خود را بیان کنید. شریک زندگی شما از لحن صدایتان، طرز نگاهتان و زمانی که برای بیان نظرتان گزینش می‌کنید، متوجه میشود که شما در کنار او هستید یا در جبهه مقابل او و قصدتان تصمیم‌ گیری صحیح هست یا پافشاری برای شکست‌ دادنش!

شما میتوانید یک رقیب سرسخت که می خواهد در هر فرصتی از شما جلو بزند و حرف خودش را عملی کند، دوست بدارید؟
مانند این هست که بخواهید در یک لحظه روز و شب را با هم داشته باشید. زندگی مشترک باید سرشار از عشق و دقت باشد و این اتفاق نمی‌افتد مگر جبهه حق و باطل را در منزل فراموش کنید.

تضاد بین انسان‌ها طبیعی هست، اما اگر با درایت با آن برخورد نشود تبدیل به مشکل خواهد شد. تضادها شما را از هم دور نمی‌کند، بلکه اصرار شما بر بحق بودن‌تان و دیگری را در اشتباه‌دانستن، روشی هست که مانند سم به مرور کل پیکره روابط‌تان را فرامی‌گیرد و دیگر جایی برای تداوم عشق نمی گذارد.

وقتی شما مدام می خواهید به همسرتان اثبات کنید اکثر از او می دانید و به طور غیر‌مستقیم به او میگویید که خطا کار هست، اگر هم تائید موقت همسرتان را دریافت کنید به خاطر خستگی او از نگاه عاقل اندر سفیه شماست. روش تصمیم‌ گرفتن با یکدیگر را بیاموزید و عقایدتان را بدون پافشاری بیان کنید.

اگر چنین فضایی در چاردیواری شما حاکم شود، به جای حق و باطل یک « ما » خواهید داشت که طرفین میتوانند عقیده‌شان را بیان کنند و یک طرف همه ی وقت حرفش را به کرسی نمی‌‌نشاند. در این صورت، فضای منزل آماده هست تا همدیگر را دوست داشته باشید.

نیاز خانمها چیست؟و با انها چگونه برخورد کنیم. نیاز آقایان چیست؟و با انها چگونه برخورد کنیم.

نخستین نیاز آقایان

لطفاً همسر شوهرت باش نه مامانش چون آقایان دوست ندارند مانند بچه ها با انها برخورد کنید. مثلاً ۱- به نیت کمک، کارهای شخصی مرد را انجام می دهند . ۲- با جمله ها بازی می کنند تا از کلام او نگفته ها را بشنوند. ۳- خانمها فکر میکنند آقایان فراموشکار، کم حافظه و بیحوصله اند. ۴ -خانمها آقایان را نکوهش می کنند .۵-خانمها یک کارهایی را خودشان به عهده می گیرند و فکر می‎کنند آقا نمی تواند. دائم اشتباهات آقایان را به آن ها گوشزد میکنند.

خانم ها بهتر هست از توانمندی شوهرشان با انها صحبت کنند انها را سرکوب نکنند. کارهایی که خود آقایان می توانند انجام بدهند برایشان انجام ندهید. بگذارید خودشان انجام بدهند . به آن ها امر و نهی نکنید به آن ها دستور ندهید . به انها اعتماد کنید از همان کودکی . هر کاری که مامان بازی بوده را نسبت به شوهرتان انجام ندهید.

آقایان نیاز به استدلال و تفکر دارند. وقتی آقایان ذهن درگیری دارند دوست دارند در تنهایی فکر کنند. مزاحم انها نشوید رهایشان کنید. مردها تشنه ، و محتاج تشکرند نیاز دارند که از آن ها تشکر شود خانم ها دو جا اینکار را نمی کنند ۱- وقتی کار کوچکی هست. ۲- وقتی وظیفه شان را انجام بدهند. آقایان نیازمند تعریف وتمجید میباشند یعنی وقتی کاری انجام می دهند بگویید آفرین.

خدا به پیغمبر میگوید : می دانی من هستی را خلق نکردم مگر به دلیل تو می دانی تو و هستی را خلق نکردم مگر برای علی و میدانی تو و هستی و علی را خلق نکردم مگر به دلیل فاطمه . اگر فاطمه نبود هیچکدامتان را خلق نمیکردم هستی طفیلی یک زن هست .

خانمها : محدوده حرف زدنتان را مشخص کنید آقایان زمانی به شما دل می دهند که بتوانند روی حرفتان تمرکز کنند. اگر نگویید هدفتان از ، محدوده حرف زدنتان چیست آقایان صحبت نمیکنند . اگر هدف و زمان و حدود را مشخص کنید آقایان با شما حرف میزنند . اگر همۀ وقت} به انها زمان بدهید حاضرند حرفتان را گوش کنند.به او بگویید ۵ دقیقه می خواهم یک جریانی را تعریف کنم .

مردها باید مورد تأیید قرار بگیرند اگر خواستند کاری انجام بدهند به آن ها نگویید نه ، به آن ها بگویید تو می توانی تو توانایی آن راداری.وقتی مرد میخواهد کاری انجام بدهد وی را تأیید نکنید. تکذیب هم نکنید. مخالفت هم نکنید. چون مخالفت دردسر سازمی‌شود. مردها باید از جانب خانمها مورد قدر دانی قرار بگیرند. حداقل روزی یک‌بار به انها بگویید از این که تو همسر منی خوشحالم یا این که تو بی نظیر ای .

وقتی بچه به جهان می آید در معرض دقت مرد هم قرار میگیرد. به او بگویید من خیلی خوشحالم که تو اینقدر بچه مان را دوست داری . آقایان دوست دارند خانمها احساساتشان را بروز دهند . خانمها دوست دارند به انها خوش بین باشید.

آموزش ها یاد داده که با هم رقابت کنیم ولی خانمها دوست دارند که با هم همکاری کنید . آموزش ها یاد داده که آقایان مستقل باشند ولی خانمها دوست دارند برخی وقتها به آن ها احساس نیاز کنید .

نکاتی در مورد خانمها :

پیامبر «ص» می فرمایند: من از دنیای شما ۳ چیز را بیشر دوست دارم ۱- عطر و بوی خوش ۲- زن. ۳- نماز که نور چشم من هست . هر دستگاهی که پیچیده تر باشد حساسیتش اکثر هست پیچیدگی خانمها در مقایسه با آقایان مانند کامپیوتر در مقایسه با اتومبیل حساب هست .لطمه پذیری و صدمه پذیری خانمها اکثر هست چون خانمها پیچیده تر میباشند. برخورد با آن ها حساس تر نکات و ظرافت‌های بیشتری باید در مورد آن ها رعایت شود.

خانمها مانند موج میباشند گاهی در بحبوحه انرژی گاهی فروکش کرده و آرام.

نیاز خانمها:

خانم ها به درک و دقت نیاز دارند. جنس زن نیاز دارد که با او رفیق و صمیمی باشی وی را مشاهده نمایید، رای و نظرش برای شما مهم باشد خواسته هایش مهم باشد. به حرفهایش بها بدهید. در این صورت خانم متوجه می‌شود درکش کردی . برای همۀ چیز از دختر و همسرتان تشکر کنید و از آن ها تعریف کنید.

مثلاٌ اگر تو نبودی من اینقدر رشد نمی کردم.خانمها نیاز به درک و دقت دارند . خانمها مانند موج میباشند گاهی در بحبوحه انرژی گاهی فروکش کرده و آرام. از جمله های مفید برای خانمها بهره گیری کنید مانند خدا تو رو از آسمون فرستاده . تو خوبی مانند فرشته ها.خانم ها به درک و دقت نیاز دارند. جنس زن نیاز دارد که با او رفیق و صمیمی باشی وی را مشاهده نمایید، رای و نظرش برای شما مهم باشد خواسته هایش مهم باشد. به حرفهایش بها بدهید

جزئیات ذهنتان با خانمها صحبت کنید در مورد همه ی مسائل با خانمها صحبت کنید . مثلاٌ ا گر مشکلی در کارتان هست بگویید . نگذارید خانمها مانند کارآگاه از زیر زبانتان بکشند خودتان بگویید نظر آن ها را در مسائل گوناگون جویا شوید. خانمها می خواهند شنیده بشوند نه این که آقایان دائم برای انها صحبت کنند باید اکثر به آن ها گوش کنید.فضای احترام را به منزل هایتان وارد کنید . آقایان، طوری خانمتان را صدا کنید که انگار مال شماست. همسرم ، دسته گلم ، عزیز دلم .

خانمها از آقایان قوت قلب میخواهند به انها بگویید همه ی وقت پشت آن ها هستید. دل آن ها را خالی نکنید. حتی به شوخی . خانم ها به مرد مقتدر نیاز دارند یعنی مسئولیت پذیر باشید و تعهد بیشتری به زن و بچه داشته باشید .خانم ها به شدت بر زمان مسلط اند و بسیار به مناسبت ها اهمیت میدهند. آقایان، مناسبت های خاص را در تقویمتان بنویسید. نیاز به امنیت دارند از آن ها انتقاد نکنید احساس نا امنی می کنند.آقایان، مراقب جزئیات رفتارشان باشند.

وقتی با خانم ها حرف نزنید و مبهم باشید و به خانم ها دقت نکنید. وقتی دائم از انها انتقاد کنید وقتی نسبت به مناسبت ها فراموش کارید. وقتی رفتارتان با خانمها سرد هست . وقتی نمی گویید چرا عصبی هستید و مشکل دارید. وقتی به خانمها گوش نمی کنید . وقتی از نیازهایشان غافلید، موجب نا آرامی خانمها می‌گردد.

دقت داشته باشید که همۀ چیزها و احتیاجاتی که خانم ها دارند آقایان هم دارند و همۀ احتیاجات و نیازهایی که آقایان دارند خانمها هم دارند. گر چه بعضیهایشان مخصوص همان گروه هست. تفکیک نیازها فقط برای این بود که مشخص شود نیاز آقایان به چه اکثر هست و نیاز خانم ها به چه چیز.